Jump to content
Sign in to follow this  
KennyS

[ Portofolui ] KennyS

Recommended Posts

când redminișorezi ține apăsat shift + alt și tragi de un  colț

la text folosește fonturi  caligrafice , pus pe SHARP cu Drop Shadow 1 0 1 și nu îii mai pune  contur negru la text..

poți  folosii un border simplu, negru pe 1px..

fonturi găsești pe dafont.com , le poți lua pe cele care îți plac..

mai lucrează puțin la  blur

kw ^_^

când redminișorezi ține apăsat shift + alt și tragi de un  colț

la text folosește fonturi  caligrafice , pus pe SHARP cu Drop Shadow 1 0 1 și nu îii mai pune  contur negru la text..

poți  folosii un border simplu, negru pe 1px..

fonturi găsești pe dafont.com , le poți lua pe cele care îți plac..

mai lucrează puțin la  blur

kw ^_^

Multumesc de sfaturi, o sa tin cont :*

kennys , sfatul meu e sa lasi textul momentan. Axeaza-te pe stock..urmareste turoriale..cand avansezi cat de cat pe stock , baga tutoriale text. ia0o asa usor pe rand cu ele . 

O sa te ajut in PM cu cateva sfaturi utile s anu facem chat aici. Oricum ai inceput binisor dar poti mai mult.

kennys , sfatul meu e sa lasi textul momentan. Axeaza-te pe stock..urmareste turoriale..cand avansezi cat de cat pe stock , baga tutoriale text. ia0o asa usor pe rand cu ele . 

O sa te ajut in PM cu cateva sfaturi utile s anu facem chat aici. Oricum ai inceput binisor dar poti mai mult.

Multumesc de sfat, o sa las textul  :D si ma axez pe stok

borderul e ok . incearca sa pui putin sharpen prin unele locuri . Textul ala tot nu e ok . Foloseste cum ti-am zis , fontul 04b03 , pus pe none , 8 px. In rest e ok 

Ultimele lucrari chiar au iesit bine, le strica textul in rest sunt chiar ok mai ales pentru un incepator

borderul e ok . incearca sa pui putin sharpen prin unele locuri . Textul ala tot nu e ok . Foloseste cum ti-am zis , fontul 04b03 , pus pe none , 8 px. In rest e ok 

De ala cu none, 8 px am uitat

Multumesc ca mi-ai amintit :*